Search for:
iso 45001

ISO 45001 sertifikācija: 5 posmi

  1. uzdevums un posms ir standarta teksts. ISO standarti ir pieejami internētā. Piemēram to var pasūtīt un saņemt LVS mājas lapā. Meklējot pēc “45001” jūs iegūsiet sarakstu no trim standartiem. Katram būs sava cena. Pievērsiet uzmanību, visdārgākais ir ISO 45001:2018 – 120 EUR. to gan nevajag, jo standarts ir angļu valodā, un ja tiešām gribas palasīt pirmavotu tad paņemiet LVS ISO – tas pats, ar citu vāciņu bet 5 reizes lētāko. Un tiem kam vajag latviešu valodu tad pa 36.89 EUR.
  2. Izlasīt standartu. Ja standarta valoda ir saprotama un lasāma tad uz priekšu. Ja nē. tad jāmeklē tas, kas jums to “iztulkos”: lektors – kursos vai konsultants – pakalpojumos. Protams, labāk lasām paši un ne tikai standartu bet arī grāmatas, rakstus, youtube skatāmies. Visur ir daudz bezmaksas vērtīga informācijas.
  3. Salīdzināt savu esošu praksi pret standarta prasībām. Jo kas jau ir izdarīts, to nav jāpārtaisa, bet kas neeksistē, to jāizveido, piemēram iekšējie auditi, komunikācija ar visu darbinieku līmeņiem, regulāri vadības pārskati utt.
  4. Atlasīt sertifikācijas pakalpojumu sniedzēju. Tie varētu būt piemēram LATAK akreditētie. Jāmeklē Akreditētājās insitucijās. Meklēšana iesitam “45001” un ir saraksts. To mājas lapās aizpildām pieteikumu, vai zvanam, vai tiekamies. NB Sertifikācijas pakalpojumu sniedzēji nedrīkst jūs konsultēt! Viņi var sniegt apmācības pakalpojumus, stāstot par standarta prasības un atšifrējot, ko kas nozīme, bet nevar jums teikt ko darīt, kāda secībā, kāda kartība un kādu praksi izmantot.
  5. Sertifikācijas audits. Pirmo reizi sertificējoties jums būtu obligāti jābūt divi auditi pirmajā gadā. Tie ir obligāti un no tiem nevar atteikties un tos nevar apvienot: mazs audits priekša un liels pēc nedēļas vai pat pēc 3-4 mēnešiem Abi auditi notiek pie Jums, jūsu telpās, runājot klātienē. Cik ilgi? to nosaka starptautiskā procedūra: Starptautiskais akreditācijas centrs caur MD5:2019. Ja gribat noteikt minimālo audita laiku pie jums, ieskatāties 21 lpp.: 1 līdz 5 darbiniekiem – 1.5 auditora diena diviem pirmajā gada auditam; 86-125 darbinieki – 7 auditora dienas. Šis ir vidējais cipars kuru var +/- 30% robežas grozīt vai pielikt pie citiem auditiem. Bet tie ir cipari pārdomām.